VE… KARŞINIZDA İÇERİK FABRİKASI

Size harika bir  haberim var. Ben aylardır bu fikirle yatıp kalkıyorum. Yaşıyorum! Bir süredir hummalı bir şekilde sürdürmekte olduğumuz çalışmaları sonlandırdık ve Türkiye’nin ilk “İçerik Fabrikası”nı hayata geçirdik. Heyecanlı ve nefes kesen bir çalışma oldu, ama oldu!

Artık Türkiye’de de bir içerik platformu var: www.icerikfabrikasi.com. Türkiye’nin ilk içerik bankası da diyebilirsiniz buna. İçerik Fabrikası, binlerce özgün içeriğe anında erişim sağlıyor. Açılışta 3 bin içerik barındırarak çıktığımızı, bu sayıyı hızla artıracağımızı söylemeliyim.

Anımsar mısınız, efsane iş adamı Bill Gates 1996’da  “content is the king” demişti. Aslında geleceğin tarifini yapıyordu. Ne yazık ki, gelişimini tamamlamamış toplumlarda içerik ihtiyaç kalemleri arasında ilk sıralarda yer almıyor. Ancak, sevinmeliyiz!… Bugün pazarlama yöneticilerinin yüzde 80’i, “özel üretim” içeriğin, pazarlamanın ta kendisi olduğunu düşünüyor. Şirketlerin yüzde 62’si içerik pazarlama hizmetini dış kaynak kullanarak karşılıyor. Güncel veriler bu sayının hızla arttığına işaret ediyor! (Content Marketing Institute).

Fabrika’da  araştırma, çevre-doğa, gezi ve seyahat, dekorasyon, evlilik, ekonomi, gelecek, sektör araştırmaları, iletişim, iş yaşamı, portreler, kentle ve semtler, kişisel bakım, kültür sanat, kişisel gelişim, otomobil, sağlık, sinema, tarih, aile çocuk, teknoloji, tasarım Türkiye ve dünya, yaşam, yeme-içme, aşk ve sevgi, eğitim, kadın… Bunlar yalnızca bazı başlıklar! Daha fazlası Fabrika’da. Müjdelemem gerekir ki, hem kategoriler hem de içerikler hızla artıyor. Her ihtiyaca göre kurgulanmış olan içerikler, son kontrolleri tamamlanmış, başlık spotuyla hazır, özgün, zengin, kaliteli…

Bu içerikleri nerede değerlendireceğinizi merak ediyor olmalısınız; kurum içi yayınlara, kurumsal portal, kurum web sitesi, sunum, kurum ya da kişisel blog’da kullanılmak üzere her gün farklı konuda özgün içerik arayanlar; kurumlara içerik üreten ajanslar, PR hizmeti verenler, sektör yayınları,  arama motorlarını etkin kullanmak isteyenler, imzalı makale ya da yorum yazıları arayanlar, uzman ve teknik içeriğe ihtiyaç duyanlar, akademik çalışma yapanlar, araştırmacılar, raporlama yapanlar için İçerik Fabrikası’nın tek adres olmasını istiyoruz!

www.icerikfabrikasi.com Türkiye’de bir ilk. İçerik Fabrikası kullanıma hazır içeriklerin yanı sıra “terzi usulü” diye tanımladığımız, ihtiyaca özel, vücuda tam oturan içerik de sunuyor. Ünlü ve uzman isimlerin, yazar ve fotoğrafçıların yer aldığı İçerik Fabrikası’nda alanında uzman editörler,paket içerik” siparişi alıyor. Özetle, “tek” içerik satın alıp çıkabileceğiniz gibi, özel sipariş verip, üstünüze oturan “terzi usulü” “tek” ya da “paket” içerik siparişi de verebilirsiniz.

Terzide ne var;  Belirlediğiniz konu başlığında, özel yazılardan araştırmaya, istediğiniz alanda rapordan röportaja, kitap yazımından TV çekimine, marka gazeteciliğinden video prodüksiyonuna, özel fotoğraf portfolyosu ve fotoğraf çekiminden tasarıma kadar farklı alanlarda istediğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz her içeriği sipariş edebilirsiniz.

Mutfak İndeks ekibine emanet. Yıllardır tanıdığınız bir kurum İndeks! Mutfakta, uzman yazarlar, fark yaratan, güncel ve özgün makale, araştırma, yorum ve söyleşileri ile editörler, araştırmacılar, gezginler, fotoğrafçılar, sanatçılar yer alıyor… Değerli editörlerimiz, profesyonel çevirmenlerimiz, seyahatten yemeğe, portreden stüdyo çekimlerine, doğa çekimlerinden moda çekimlerine ve spor fotoğraflarına zengin yelpazede seçenek sunan fotoğrafçılarımız…

Bir iki isim saymama izin verirseniz, dünya çapında en çok “alıntılanan” iki numaralı kadın ekonomist, Maryland Üniversitesi Ekonomi ve Finans Profesörü, Prof. ŞEBNEM KALEMLİ ÖZCAN…. Televizyon gazeteciliğine ve ekonomiye farklı bir soluk getiren araştırmacı gazetecilikte parmakla gösterilen EMİN ÇAPA… Orijinal seyahat rotalarını, söylemleriyle ve program kurgularıyla  dantel gibi işleyen  SAFFET EMRE TONGUÇ ya da ÖMER KOKAL… Kişisel gelişimde yeni ve farklı metotları deneyimli  TV program yapımcısı ve ünlü sunucu DEFNE SARISOY… Ekonomi ve enerji ekseninde uluslararası dengelerin mimari yapısını kuran diplomat, ekonomist MEHMET ÖĞÜTÇÜ… Orta Doğu’nun en tanınmış simalarından gazeteci ve son yılların en önemli futbol yorumcusu JAMES DORSEY… Türkiye’yi bizlerden daha iyi tanıdığı söylenen gazeteci ANDREW FINKEL… İş dünyasının önemli profesyonellerinden biri olan METİN SALT, Kariyer danışmanlığından kişisel gelişime uzanan çizgide YASEMİN SUNGUR, nano teknoloji deyince bir dakika durduğumuz bir isim olan GÜLSEN ÇELİKER,  En üretken ekonomistlerden biri, yurt dışında yayınladığı kitaplarla ses getiren MURAT YÜLEK, gazeteci-yazarlığın ardından girişimci bir iş kadını olduğunu keşfeden bendeniz YAPRAK ÖZER yönetiminde dolu dizgin ilerliyoruz!…

Aramızda sanatçılar var… Aramıza yeni katılacaklar var… Aramıza siz de katılabilirsiniz tabii!

www.icerikfabrikasi.com, bir ticari site. Ama yaptığım her iş’te “ben bunu neden yapıyorum?” sorusunu sordum. Adına “sosyal sorumluluk” demek zorunda değiliz. Ama “fayda bilinci” diyebileceğimiz bir enerjiyle hareket etmeyi kendime görev edindim. Bir iletişimci olarak, içerik üreten biri olarak, bir gazeteci olarak  çevremizi saran “kopyala yapıştır” içerikten kurtulmak istiyorum. Kopyanın neredeyse sıradan, neredeyse normal göründüğü bir atmosferde, özgün ve sıklıkla yenilenen ücretsiz içerik çözümü sunmaya karar verdik. Arkadaşlarım da benimsedi!  Diğer yandan, işsizliğin kol gezdiği iletişim ve medya sektöründe  özgün, kaliteli, güncel ve orijinal çalışmalarını değerlendirmek isteyen meslektaşlarımıza da bir platform yaratmak istiyoruz! Hepimiz ve herkes içeriğe aç, biliyorum. Sizi İçerik Fabrikası’na davet etmekten mutluluk duyuyorum.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir