KİTAPLAR

YAPRAK ÖZER’İN TÜRKÇE YAYINLANMIŞ ESERLERİ:

YO BLOG icin kapak

İletişime Kanat Çırpmak

Gazeteci-yazar Yaprak Özer’in geniş bir zaman aralığında, yazıldığı dönemin hassasiyetlerini ön plana alan köşe yazıları; siyasetten iş dünyasına, yatırımcı ilişkilerinden kültüre uzanan geniş bir yelpazede  iletişim kavramını farklı açılardan ele alıyor. Doğru “iletişim” hayatınızdan eksik olmasın.

E-kitap:
https://www.kobo.com/us/en/ebook/iletisime-kanat-crpmak
https://www.dr.com.tr/ekitap/iletisime-kanat-crpmak

 

İnsan Kaynaklarında Yeni Açılımlar: Ne Yalan Ama

Günümüz iş dünyasının dillerde dolaşan en büyük iddiası belki de “insan kaynaklarının en değerli sermayeleri” olduğunu söylemeleri. Oysa uygulamalardan da görüldüğü gibi çok az kişi bu söylediğine inanmakta, inandıklarını uygulayanların sayısı ise daha da düşmekte.
İşe alma yöntemlerinin, “hamili kart yakinimdir” sistemiyle işlediği, işten çıkarmaların altı aylık enflasyon zamlarına denk getirilmeye çalışıldığı, önce işyerini adamla doldurup en ufak krizde işten çıkarmaların had safhada çıktığı bir sistemde yaşıyoruz. Maliyetleri kısmanın en iyi yönteminin kelle koparmak olduğuna inanıyoruz. Böyle bir politika eşliğinde zaten şirketin insan kaynakları vizyonu da kendiliğinden oluşuveriyor!

E-kitap:
www.heryerdekitap.com/magaza/insan-kaynaklarinda-yeni-acilimlar-ne-yalan-ama-e-kitap

Küreselleşme ve Yeni Ekonomi: En Büyük Benim

Biliyorum, ben büyüğüm.
Çünkü büyük olmak zorundayım.
Çalışmadıkları için çalanları, yapamadıkları için yapanların
ayaklarını kaydıranları, bilmedikleri halde biliyorum diyenleri; yenilik peşinde gidenlerle dalga geçip kabuklarını kırmak bir yana burunlarını şöyle birazcık dışarı çıkardıklarında bozguna uğrayanları biliyorum.Onlara, “Sizler iyi ki varsınız!” diyorum. Çünkü sizler olmasanız, iyilerin, büyüklerin ve güzellerin farkına varmak kolay olmayacaktı. Çünkü bu ülkede birbirinden güzel, birbirinden başarılı, birbirinden yaratıcı insanlar var. Bu ülkede ağlayıp sızlanmayanlar, başkalarının hakkını gasp etmeyenler de var. Bu ülkede yaratıcı, sıradışı, çalışkan insanlar da var. Onlar, yarını hayal, bugünü hak eden alçakgönüllü insanlar.
Sizler olmasanız ya.. Bu işler hiç çekilmez.

Ekitap:
www.heryerdekitap.com/magaza/kuresellesme-ve-yeni-ekonomi-e-kitap/

Türkiye Geleceğini Arıyor: Adı İnsan

İnsan Kaynakları ve Yönetim alanında yaptığı çalışmalarla tanınan gazeteci-yazar Yaprak Özer, her hafta www.insankaynaklari.com sitesinde “ADI İNSAN” başlıklı köşesinde okuyucularıyla buluştu. Her hafta birbirinden ilginç konularla insan kaynakları, yönetim ve iş dünyasının nabzını tutmaya çalıştı.
Sorgalarken yapıcı eleştiriler getiren, bilgi verirken rakamlarla dost olan, insanı severken onu ölçen ve ölçmeyi teşvik eden, herkese her kesime eşit uzaklıkta, kişisel gelişime önem veren yazılara ev sahipliği yaptı.
“Adı İnsan”, tarafsız, seviyeli ve sivri… Gözlemlerinde objektif… Öngörülerinde tutarlı… Umut dolu ve deneyimli… Bilgi yüklü ama kolay anlaşılır…
Herkesi ve her kesimi kucaklayan… Doktor, öğrenci, asker, gazeteci, araştırmacı politikacı aklınıza gelen herkes, “Adı İnsan” da kendisini bulacak.

E-kitap:
https://www.kobo.com/us/en/ebook/turkiye-gelecegini-aryor-ad-nsan
https://www.dr.com.tr/ekitap/turkiye-gelecegini-aryor-ad-nsan

Liderlik, Yönetim, Türkiye: Ne İş Olsa Yaparım Abi!

Türkiye, tarihin en büyük ekonomik krizini yaşıyor.
Aslında buraya bir nokta koyup bu cümleyi bir, hatta iki kez okumanız gerekiyor.
* En büyük kriz, çünkü bunun “ekonomik” olduğunu sanıyoruz. Hayır!
* En büyük kriz; çünkü bu binlerce beyaz yakalının işsiz kaldığı bir kriz.
* En büyük kriz; çünkü başarının, performansın sorgulandığı bir kriz.

 

 

E-kitap:
https://www.kobo.com/us/en/ebook/liderlik-yonetim-turkiye-ne-is-olsa-yaparm-abi
https://www.dr.com.tr/ekitap/liderlik-yonetim-turkiye-ne-is-olsa-yaparm-abi

basari-hikayeleri-R-1420461986Başarı Hikayeleri

Başarı Hikayeleri Başarı konseptini nasıl tanımlarsınız? Başarı herkes için farklı mıdır? Ortak bir tanımda, tek bir yaklaşımda buluşmak mümkün müdür? Başarı, çoğunlukla öylesine büyük sözlerle anlatılıyor ki, deyim yerindeyse etrafında bir hare yaratılıyor. Başarı, bir efsaneye dönüşüyor. Herkes istiyor, çabalıyor, öykünüyor… İlginçtir, çok insan başarıya ulaşmak için ya da başarıya ulaştığı düşüncesiyle bir tür sarhoşluk yaşayabiliyor.

 

 

YAPRAK ÖZER’İN İNGİLİZCE YAYINLANMIŞ ESERLERİ:

securiyty-or-defence

Security or Defence; Have We Defined Our Needs

I.Turkey’s national security aims II.Turkey’s national security system III.The domestic and foreign dangers and threats facing Turkey in the Post Cold War period. IV.The use of national power in the realization of Turkey’s national security goals. In this section I have tried to examine, one by one, the geography, politics, military, national will and economic elements of national power.

 

 

 

NATO-kapakNato’s Information Policy and Turkey

The researcher while trying to give clues to show the presence of a public opinion (concerning external relations and especially NATO in Turkey, devotes the chapters of the study to following topics: The first one is a brief historical information on the Alliance which will help to refresh the memories. Here, two points are emphasized. The first one, as the 1963 Cyprus crises, and the second is the 1974 Cyprus crises, both of which have had impact on Turkish-US bilateral relations.