Sosyal medya öldü: yaşasın sağduyu

Social Media Is Dead: Long Live Common Sense.

View more presentations from David Armano.

 

Edelman Digital’in SVP’si (kıdemli başkan yardımcısı) David Armano sosyal medya üzerine çok çarpıcı saptamalar yapan ve iddialarda bulunan bir iletişim uzmanı. Yukarıda linkini verdiğim kişisel blogunda şahsi fikirlerini, öngörülerini ve düşüncelerini paylaşıyor. Bunlardan biri, aşağıda slayt sunumunu sizlerle paylaştığım ‘Sosyal Medya Öldü: Yaşasın Sağduyu‘ başlığını taşıyor.

Armano bu sunumda, sosyal medyanın sadece bir pazarlama aracı olmadığını bundan çok daha fazlası olduğunu anlatıyor. Buna göre, sosyal medya Müşteri İlişkileri, İnsan Kaynakları, IT, Halka İlişkiler ve Pazarlamayı aynı anda bir arada bulundurmak zorunda olan bir mecra.

Sonuç olarak anlaşılıyor ki, sosyal medyayı sadece bir fonksiyon  olarak bakarsak işimiz zor. Armano’nun sunumunu incelemenizi  ve sosyal medyanın sağduyulu kullanmından ne kastettiğine bakmanızı öneririm.

Sonrasında aslında fikirlerinizi merak ediyorum. Sizce sosyal medya ne? Bir fonksiyon mu? İletişimde sağduyulu olduğumuz tartışmalıyken, sosyal medyada sağduyu yakalayabileceğimize inancınız var mı?

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir