Şiştikçe Şişiyoruz

Dünya şişmanlıyor. Yaşar Grubu markalarından Pınar Et 2017’de bir referans web sitesi kurdu. Güzel Yaşa adını taşıyan bu elektronik platform bir sağlıklı yaşam portalı. Aynı isimle bir de dergisi bulunan platformda modern yaşam ve sorunları ile bu sorunlara çözüm olabilecek yaklaşımlar ele alınıyor. Pınar Et’in Yönetim Kurulu Başkanı Feyhan Yaşar, “güzel” yaşamak fikrini, toplumla buluşturmak istediği konsepti kaliteli, sağlıklı ve dengeli beslenmek-tüketmekle özdeşleştiriyor.

Güzel Yaşa, Türkiye’nin her alanda açlığını hissettiği bir bilgi platform. Bu platformun fikir aşamasından gerçekleşmesine kadar geçen süreçte Feyhan Yaşar’la birlikte çalıştık. İnsan kendi yaptığı şeyi över mi… Başka bir konu olsaydı, övmezdim. Konu sağlık, bilinçli yaşam, kaliteli tüketim ve çağdaş birey olduğu için sakınca görmüyor, sizleri de www.guzelyasa.com.tr  adresine davet ediyorum. Burada birçok araştırmayla buluşacaksınız.

Araştırmalardan biri derginin ilk sayısında yer alan Obezite araştırması. Türkiye’de obezite oranı 20 yılda %5’den %20’ye çıktı. Dünyada obez insan sayısının en fazla olduğu ülke açık ara ABD. Çin ikinci sırada geliyor. Günümüzde obeziteden kaynaklanan birçok hastalık var. Diyabet, hipertansiyon, damar sertliği ve kanser her yıl yalnızca ABD’de 100 binden fazla insanın ölümüne neden oluyor.

Güzel Yaşa gibi platformların sayısının artması çok önemli. Zevkli ve bilgilendirici okumalarla toplumu bilinçlendirmek, kamunun olduğu kadar özel sektörün sorumluluğu. Size Türkiye’yle ilgili obezite bilgilerini bir infografik eşliğinde aktarmak istiyorum. Lütfen yediklerinize dikkat edin ve çevrenizdekileri sağlıklı yaşam konusunda uyarmayı görev sayın.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir