Global ekonominin kahini Roubini İstanbul’da

Global krizi önceden tahmin etmesiyle ünlenen İndeks-Leigh Bureau Konuşmacı Ajansı konuşmacısı ekonomist Nouriel Roubini, “Yerel Zincirler Buluşuyor 2011”de konuşma yapmak üzere İstanbul’da.

Geleneksel “Yerel Zincirler Buluşuyor” organizasyonunun üçüncüsü 2011 YZB, İndeks-Leigh Bureau Konuşmacı Ajansı konuşmacısı, dünyaca ünlü ekonomist Nouriel Roubini’yi ağırlıyor. Global ekonominin kahini olarak nitelendirilen Roubini, 2009 yılında ABD’de başlayıp tüm ekonomileri sarsan ekonomik krizi önceden tahmin etmesiyle tanınıyor. “Gelecek Nasıl Şekillenecek?” başlıklı konuşmasıyla perakende sektörünün binlerce temsilcisine hitap edecek olan Roubini, organizasyonunun bugün (27 Nisan 2011) açılış konuşmasını yapacak.

Nouriel Roubini kimdir?

1959 İstanbul doğumlu ABD’li ekonomist Nouriel Roubini, konferansta sürdürülebilir büyüme için yerel zincirleri bekleyen fırsatlar ve tehditler konusundaki görüşlerini dinleyicilerle paylaşacak. Geleceğe yönelik tespit ve öngörüleriyle haklı bir üne sahip olan Dr. Nouriel Roubini’nin global ekonomiye yönelik finansal kriz araştırmaları büyük önem taşıyor. Amerikan hükümetinin yanı sıra IMF’ye de danışmanlık hizmeti veren ekonomi profesörü, Top 100 global düşünürler arasında dördüncü sırada. New York Üniversitesi’nde ekonomi profesörlüğü yapan Roubini, “Geleceğin Finansı için Kaza Dersi” ve “Politik İnişler ve Çıkışlar: Teori ve Delil” adlı kitaplarında da finansal kehanetin sırlarını anlatıyor.

İndeks kimdir?

Ekonomi gurusu Nouriel Roubini’yi İstanbul’a  getiren İndeks İçerik İletişim Danışmanlık, Türkiye’nin ilk ve tek içerik-iletişim yönetimi şirketidir. 2001’de kurulan İndeks’in ana faaliyet alanı içerik üretimi ve yönetimidir. Tek durakta entegre içerik iletişimi hizmeti sunan İndeks’in çatısı altında hizmet veren İndeks Konuşmacı Ajansı, Türkiye’nin önde gelen, konusunda uzman, ilgi uyandıracak içeriği olan konular ve içeriği olan konuşmacıları bir araya getiriyor. 2004’ten bu yana ABD’nin ünlü konuşmacı ajansı Leigh Bureau’nun da temsilciliğini yapan İndeks Konuşmacı Ajansı, uluslararası deneyiminden aldığı ‘speaker of substance’ mesajıyla hareket eden, “exclusive” çalışan bir ajans olarak faaliyet gösteriyor.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir