Eric Whitacre “Brand Week İstanbul”da konuştu

Grammy Ödüllü dünyaca ünlü koro şefi Eric Whitacre “Brand Week İstanbul”da bir konuşma yaptı.
İndeks Konuşmacı Ajansı’nın üyesi olan Eric Whitacre, MediaCat’ın sponsorluğunda bu yıl ikincisi düzenlenen “Brand Week İstanbul”da dijital inovasyon ile müziğin nasıl birleştirdiğini anlattı.
Dünyanın en popüler koro bestecisi olarak günümüzde kabul edilen Eric Whitacre, Dünyada eserleri en çok satan koro ve orkestra müziği bestecilerinden biri.. “Choral Superstar” Eric Whitacre, 2012’de “Light&Gold” isimli ilk albümüyle Grammy ödülü aldı. Dünyada birçok müzik festivaline ismi verilen Whitacre, 2009 yılında başlattığı “Sanal Koro” projesiyle dünyanın dört bir yanından koristleri internet üzerinden bir araya getirdi ve koro müziğinde yeni bir dönemi başlattı. Youtube’da izlenme rekorları kıran “Virtual Choir” projesi, klasik müzik dünyasında dijital bir inovasyona imza attı.
ABD’nin en köklü konuşmacı ajansı olan Leigh Bureau’nun üyesi olan Eric Whitacre’yi İstanbul’a İndeks Konuşmacı Ajansı getirdi.
selfie2
Konuşmasının ardından Eric Whitacre ile bir süre sohbet etme imkanı oldu. Ardından da biz de modaya uyduk ve “selfie” çektik.

Paylaş