“Bugüne nasıl geldik” BBC ile tüm dünyada

İndeks Konuşmacı Ajansı’nın Türkiye’de temsilciliğini yaptığı Leigh Bureau konuşmacılarından Steven Johnson’ın “Bugüne nasıl geldik” şeklinde çevirebileceğimiz “How we got to now” adlı projesi altı bölümlük bir televizyon programı oluyor. Sonbaharda galası yapılacak program, ABD’nin bağımsız televizyon kanalı olan PBS (Public Broadcasting Service) için BBC-PBS işbirliği ile hazırlanacak. “HOW WE GOT TO NOW with Steven Johnson” adıyla yayınlanacak seride, ABD’nin popüler bilim yazarı ve medya kuramcısı Johnson, büyük fikirlerin bugüne olan etkisini ve mirasını gözler önüne serecek. Fikirlerin neden ve nasıl ortaya konduğu ve bazen nasıl hesapta olmayan buluşların ortaya çıktığı, bunların toplumlara etkisi, dikkat çekici örneklerle aktarılacak.

Johnson her bölümde bir “nasıl”ı yanıtlayacak. “Bir şeyleri nasıl soğuturuz” veya “ışığı nasıl bulduk” gibi temel soruların yanıtları, bizi bugüne, bugünün yeni keşiflerinin “nasıl” gerçekleştiğine getirecek.

İndeks Konuşmacı Ajansı’nın Türkiye’de temsilciliğini yaptığı Leigh Bureau konuşmacılarından Steven Johnson, altı bölümlük programda “soğutma, temizlememe, ışık, ses, zaman, görünüm” olmak üzere altı temel konuya değinecek. Dünyaya dağıtımını da BBC’nin üstleneceği programın ayrıca 2014’ün sonbaharında aynı adlı bir kitabı da yayınlanacak.

Yazının Devamı İçin Tıklayınız…

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir