10 soruda Medya İlişkileri Eğitimi

1. Medya ilişkileri eğitimi nedir?
Medya İlişkileri Eğitimi şirketler tarafından genellikle kriz yönetimi olarak görülür. Dolayısıyla ne zaman bir kriz kapıya dayansa şirketler kurtarıcı olarak medya ilişkileri eğitimlerine sarılır. Oysaki medya ilişkileri bir şirketin, başından sonuna kadar “sürekli” yürütmek zorunda olduğu reaktif değil “proaktif” bir faaliyettir.

2. Medya ilişkileri eğitimi neden gerekli?
Nasıl plan yaparsınız, nasıl konuşur, nasıl yazar, kime nerede ne söylersiniz? Ansızın gelen bu soruları bir düşünün… Krizde ne yapacağınızı bilip bilemediğinize karar verin. Lansmandan beklediklerinizi alt alta yazın… İstemediğiniz bir imajın üzerinize yapıştığını varsayın, nasıl kurtulabileceğinizi hesaplayın… Ankara’ya sesinizi duyurmanız gerektiğini varsayın… Medya ilişkileri eğitimi işte bu nedenlerle gerekli.

3. Medya ilişkileri eğitimini kimler almalı?
Kurum sözcüleri, basınla iletişim kuran kurum yöneticileri, kriz anında soru sorulması muhtemel departman yetkilileri, geleneksel ve yeni medyayı efektif kullanarak birebir iletişim ile pazarlama, kurumsal iletişim stratejisini oluşturan kurumların sözcüleri…

4. Medya ilişkileri eğitimini kimler verir?
Medya İlişkileri Eğitimi, şablon bir eğitim değildir. Farklı uzmanlıklara sahip İndeks Medya İlişkileri Eğitmenleri’nin hepsi profesyoneldir, hepsi iletişimcidir. Uzmanlık gerektiren konu başlıkları, uzmanı tarafından verilir, farklı dillerde sunulabilir. İndeks’in portföyünde yer alan profesyonel eğitimciler için: www.medyailiskileriegitimi.com

5. Medya İlişkileri Eğitimi kaç eğitmen ve katılımcı ile gerçekleşmeli?
Eğitimlerin bire bir gerçekleşmesi her zaman daha verimli sonuç verir. Diğer yandan seçilecek eğitim modüllerine bağlı olarak eğitmenler birkaç kişi olarak çeşitlenebilir. Eğitimlerin kişiye özel olması en verimli sonucu sağlar.

Yazının Devamı İçin Tıklayınız…

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir