10 Kasım ve Atatürk İndeksi

 

Bize onurumuzla özgürce yaşayacağımız bir ülke  hediye etti.  Biz anısına sahip çıkmak için  onu bilgiye, belgeye dayanarak öğrenmek, anlamak istedik.

Kimileri O’nu putlaştırdı. Böylece anlamsızlaştırmaya çalıştı. Kimileri görmezden geldi, geliyor. Bu iki klişe arasına sıkışmayacağız. Normal olmak istiyoruz. Çağdaş olmak istiyoruz. Geçmişi unutmadan geleceğe bakmak istiyoruz. Bilgisizce ilerlemeyi, umarsızca yaşamayı, sorgulamadan hayata katılmayı reddediyoruz.

Cemil Özer İndeks Konusmacı Ajansı’nın değerli  konuşmacılarından. Atatürk Inkılapları, Yakın Tarih uzmanı. Kendisine, Mustafa Kemal’i, yorumsuz, sade, anlaşılır, yalın bir dille nasıl aktarabileceğimizi sorduk. Özenli bir çalışmanın neticesinde ortaya kaynağı Nutuk olan bir belge çıkardı. Bu belge Mustafa Kemal’in Atatürk’ü anlattığı bir belgeseldir.

Ben içerik üreten bir kurumun başındayım: İndeks Içerik Iletişim Danışmanlık.   İçerik demek araştırma demektir. İçerik demek bilgi demektir. Bizim tek sermayemiz bilgi ve ondan türeyen içerik.

Bu ülkenin ve her şeyden önce biz kadınların şükran borcu olduğunu düşündüğüm  Mustafa Kemal’e teşekkür etmek için ekibimle birlikte ortaya çıkardığımız bu çalışmayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Atatürk İndeksi’ni okumak için tıklayın.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir