Yazar

YAZAR

Yaprak Özer’in mesleği temel olarak içerik üretmek.
Yazmak fiili her ne kadar adeta yalnızca text yazımını çağrıştırıyor olsa da yazmak özünde içerik üretmek anlamına gelir. Medyanın henüz günümüzdeki kadar çeşitlenmediği dönemlerde iletişim ağırlıklı olarak “yazmak”, “çizmek” gibi naif eylemler üzerinden tarif ediliyordu. İletişim hayatında yaşanan birbirinden farklı ve hızlı gelişmeler ezberi bozdu sonunda ve içerik üretimi farklı alt alanlarda da uzmanlıklar yarattı. Bir yazar olarak Özer, yoğunlukla makale ve araştırma yazıları konusunda çalışma yapsa da sipariş röportajlar, konuşma metinleri, biyografi ve farklı türlerde kitap çalışmaları ile bunlara paralel olarak editoryal danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Özer’in kendi yayınlanmış kitapları, çok sayıda günlük medya makaleleri ile yurt dışında yayınlanmış araştırma makaleleri bulunmaktadır. Özer, farklı hedef kitle ve iletişim platformuna değecek şekilde yazarlık yapmaktadır. Kendi profesyonel çalışmaları da sunduğu yazarlık hizmeti de tempoyla sürmektedir.


İÇERİK ÜRETİCİSİ

İçerik, duygu ve  düşüncelere dokunmanın, bilgi – fikir paylaşmanın değerli yolu, güçlü bir araç.

Yaprak Özer hayatını yüzde yüz içerik üretimine adamış olanlardan. Özünde kişisel üretimi için durmaksızın içerik kurgusu, üretimi ve yayını yaparken, danışman, uygulamacı, profesyonel gazeteci ve yazar kimlikleriyle iletişimin temelini oluşturan içerik üretimi hizmeti vermektedir. İçerik araştırma-geliştirme, yaratıcılık gerektiren güncel kalmak zorunda olduğunuz aynı zamanda yakın uzak tarih bilgisiyle hareket etmek zorunda bulunduğunuz, bireyi anlamak üzere psikoloji-sosyoloji, kurumu anlamak üzere yönetim disiplinlerine hakim olmayı gerektiren bir meşgale. Özer, hizmet üreticisi olarak talebe bağlı röportaj, araştırma, yorum türlerinde içerik üretimini ağırlıklı olarak text, sahne konuşmaları, yorum ve kitap yazıları ile dijital platformlar için tutkuyla hayata geçirmektedir.