Tarihi sualtında keşfet!

Dalış, Kaş’a giden hemen herkesin en az bir defa denediği bir etkinlik. Arkeoloji yönünden son derece zengin sulara sahip Kaş’ta dalış yapabileceğiniz çok ilginç noktalar bulunuyor. Türkiye’nin güney sahilleri kültürel zenginlikleri ve doğal güzellikleriyle her yıl yerli yabancı binlerce turistin ilgisini çekiyor. Antalya’ya bağlı olan Kaş da Türkiye’nin renkli tatil bölgelerinden biri ve elbette Kaş deyince akla ilk olarak dalış geliyor.

Küçücük bir merkezine kocaman hayatları, rengarenk dünyaları, keyifli kafe ve restoranları sığdıran Kaş, denizle bütünleşen, minimalist ve otantik bir tatil anlayışının temsilcisi. Onlarca dalış noktasına sahip Kaş’ı keşfetmek için marttan kasıma kadar size en uygun tarihi seçebilirsiniz. Nereye dalacağınıza karar vermeniz için birbirinden renkli görüntülere sahip dalış noktalarını derledik.

Flying Fish

Kaş’ın en popüler dalış noktalarından biri olan Flying Fish, Kaş’ın tam karşısında bulunan ve “göz” anlamına gelen Meis adasına en yakın iki dalış noktasından biri. Adını su üstünde sıçrayan balıklardan alan bu noktada 5 metreden başlayan bir resif bulunuyor. Derinlik 80 metreye kadar iniyor. 35 metreden sonra iri orfozların yuva yaptığını gören dalgıçlar dalışlarını akya sürüleri eşliğinde sürdürebilir.

Bu noktanın bir başka özelliği ise 60-73 metre arasında yatan gerçek bir uçak batığına sahip olması. Muhtemelen 2. Dünya Savaşı sıralarında batan Savoia-Marchetti SM-81 “Pipistrello” tipi uçak trimiks dalışları için oldukça iyi bir nokta. Pervaneleri sağlam kalan uçağın zorunlu iniş yaptığı tahmin ediliyor. Kaşlı köylüler uçağın pilotunun gömüldüğünü anlatırlar.

Kaş’taki tüm çok özel dalış noktalarını dalış sertifikalı editörümüz yazdı!

İçerik Fabrikası’ndan okuyun. Ayrıca Bodrum, Ayvalık, Marmara Denizi’nden dalış noktaları, mavi yolculuk, tekne mutfağı, alternatif dalış fikirleri, sualtındaki canlı türleri ve daha pek çoğu üzerine içerikler İçerik Fabrikası’nda.