İçerikte video dönemi

İletişimde yeni dönemin trendlerini görsel malzeme üzerine inşa edilmiş içerik belirliyor. Şirketlerin pazarlama müdürleri yaptıkları planlamalarda kendilerini hedefe en hızlı götürecek yöntem olarak video yöntemi üzerinde duruyor. Teknolojinin sunduğu fırsatları kullanarak müşterilerine ilgi çekici  bir şekilde içerik sunma imkanı bulan kurumların video yönetimine dikkat etmesi gerekiyor.

Konuyla ilgili bir doküman hazırlayan Dünya Gazetesi araştırması bu konuda önemli veriler sunuyor. Türkiye’de 2012 yılında televizyon izleme sürelerinde yüzde 19, internet kullanımındaysa yüzde 85 artış olduğuna dikkat çeken araştırma interaktif video kullanımını öne çıkarıyor. Buna göre günümüzde, video iletişiminde tüketicilerin sürece katılımları artıyor. Online video izleme oranında yaşanan yüzde 57′lik artış da bu sürecin hızla ilerlediğini gösteriyor.

Akıllı telefonların yaygınlaşmasının tetiklediği video iletişimi, pazarlama iletişimcileri için çok büyük anlam ifade ediyor. Video yönetiminde içerik yönetiminde son dönemde viral reklamcılık öne çıkıyor. Peki iyi bir viral için hangi adımlara dikkat etmek gerekiyor? Dünya Gazetesi araştırması bu konuda 6 adıma dikkat çekiyor:

Yazının devamı için tıklayınız.