Acıların çocuğu Brezilya

Neredeyse her şeyin harika olduğu Dünya Kupası’na dair en büyük şikayetlerden biri, oyuncuların sakatlanmaları abartmak için harcadıkları zaman…

Maçlarda, çok sağlıklı görünen adamların acıyla yerde kıvranması çok sık görülür oldu. Sakatlanan oyuncular bağırıyor, acıyla yüzlerini buruşturuyor, çim sahayı yumrukluyor ve sedye istemek için el kol sallıyor. Bazıları, bacaklarını, canından can kopmuş gibi sarıyor.

Ancak bu anlardan birkaç dakika sonra sedyeye oturup kendilerine geliyor ve hiçbir şey olmamış gibi maça geri dönüyorlar.

Dünyanın en popüler oyununun fanları ise bunun futbolun en eski ve dünya genelinde en hor görülen taktiği olduğunun farkında. Ufak bir faulü ölüm gösterisine dönüştürmek, rakip takımın oyuncularına kart gösterilmesine ve zaman öldürmeye neden olup, nefessiz kalmış takımın oyuncularına soluklanma zamanı vermeye yarayabiliyor. Dünya Kupası hakkında ilginç olan ise her milli takımın aynı olmaması… Bazıları her daim bu anları abartırken, bazıları da bu taktikleri hiç kullanmıyor.

Bu konuyu merak edip araştıran Wall Street Journal 32 Dünya Kupası maçını izleyip, “Hangi Dünya Kupası takımının en ‘gevşek’?” sorusuna yanıt aramış…

Peki ortaya nasıl cevaplar çıkmış? İçerik Fabrikası’nda okuyun!