8 Mart dünya kadınlar günü

Kadınlar… Dünya’nın yükünü omuzlarında taşıyor, ailelerini bir arada tutmaya çalışıyor, iş hayatında sağlam bir yer edinmek için çaba gösteriyor. Özetle, emekçi, fikir işçisi, akademisyen, profesyonel, ev kadını, patron, anne, eş gibi rollerle hayatın içine akıyorlar. Erkek egemen dünyada azimle tırmalıyor, tırmanıyorlar.

Yüzyıllar boyunca süren mücadelede “eşitlik-özgürlük-refah” karnesi coğrafyalara göre “geçer-geçmez” notlara sahip! Geçer notu sayıca çok olanlar yaşanılası, geçer nottan nasibini alamamış olanlar kaçılası coğrafyalar olarak damgalanıyor!

Yıllardır ve her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz, kutlamalıyız!… Her yıl daha az sorunlu gündem maddeleri yerine kabaran bir listeyle karşılaşıyoruz! Ülkemizde, “şiddet-çocuk gelinler-eğitim” gibi temel konuları tarihe gömmek istiyoruz! Bu duyarlılığı kadın erkek ayrımı yapmaksınız toplumun her kesiminde görebilmek için sağduyu sahibi yazarların, yönetmenlerin, yapımcıların, iş dünyası üyelerinin, sanatçıların desteğini almak önemli ve kritik!

İndeks Konuşmacı Ajansı tam kadro tam siper, toplumsal model oluşturmak üzere hizmetinizde… Konuşmacılarımız, toplum içinde kadının  hak ettiği yere sahip olması ve koruması, toplumun kadın kimliğiyle gelişmesi ve zenginleşmesi için fikirlerini her ortamda paylaşıyorlar…

Yazının devamı için tıklayınız.