Aklınıza Gelebilecek Tüm Medya Platformlarında Kendini Göstermenin Sırrı

Medya ile İlişki, içerik ve iletişim yönetimi kurgusundan oluşan çok da eğlenceli bir süreç yönetimidir. Medya tarifinin yeniden yazıldığı ve bitmeyen bir döngüsü olduğu varsayıldığında, sistemli yönetilmesi gereken bir süreçten söz ediyoruz. Algının, dış dünyaya aktarılmasında temel başarı, fikrin özde de yaratılarak tanımlanması ve doğal olarak kurgulanmasını gerektirir. Kişiye ya da Kuruma özel olarak hazırlanan özgün iletişim modülleriyle algı iletişiminde farkındalık yaratıyoruz. Kurumsal varlığınızla toplumsal ilişkileriniz arasında katma değer yaratmaya önem veriyorsanız doğru yerdesiniz.

İletişim stratejisi kurarken, pek çok farklı dinamik eş zamanlı hareket ediyor, yalnızca platform ekseninde değil paralel olarak zaman ekseninde de ilerliyor. İletişimi yönetmek bu nedenle büyük bir orkestrayı  yönetmeye benzetilebilir.  Ahenk içinde ve hiç bitmeyecekmiş gibi çalması gereken bu orkestra kendisini dinleyenlerin çeşitliliğine de uyum sağlamak zorunda. Bu nedenle genel medya araçları, sosyal medya platformları, kişi ve kurum için özel ve özgün şekilde yaratılmış iletişim alanları ile sosyal hayatta fiilen varlık gösterdiğimiz her an bu planlamanın içine giriyor.

İletişimin çok eğlenceli olması, dilediğimizi anlık yapabileceğimiz anlamına gelmiyor… Plan, disiplin, sürdürülebilirlik, vizyon, samimiyet, yaratıcılık, uz görü, cesaret, macera, teknik bilgi iletişim deyince sıralanması gereken kilit kelimeler. Ve tabii ki temel taş: içerik! İçerik olmadan iletişim olamaz. İletişim ve içerik elele yürüdüğü zaman  PR, Pazarlama, Satış, Algı, İmaj, Kültür gibi yapı taşlarında hedefi 12’den vurmaktan söz edilebilir.