İLETİŞİM DANIŞMANI

ÇİZGİ DIŞI İLETİŞİM DANIŞMANLIĞI

Gazeteci-Yazar Yaprak Özer, profesyonel çalışmalarını kurucusu olduğu “İndeks İçerik İletişim Danışmanlık” – “İndeks Konuşmacı Ajansı” – “İçerik Fabrikası” adlı kuruluşlarda yürütüyor.

Blogda, Özer’in gündeme dair yorumlarını, satır arasında kalmış haberlere dair sıra dışı paylaşımlarını, iletişim-içerik temasında yorumlarını bulabilirsiniz.

Özer’in iletişim alanında ses getiren danışmanlık çalışmalarını klasik adıyla “medya ilişkileri eğitimleri” ya da “iletişim ve içerik yönetimi danışmanlığı” diyerek ifade etmek, aslında bir anlamda içeriğini de özetlemek demek. Özer, bugüne kadar çok sayıda patron ve yöneticiye, bürokrat ve siyasetçiye özel danışmanlık yaptı ve yapmakta. Kurumsal itibarını ve paydaş iletişimini önemseyen büyük Türk şirketleri, çok uluslu yabancı şirketler, uluslararası sivil toplum kuruluşları, uluslararası organizasyonlar ile siyasetçilerin yer aldığı geniş listeye referanslar bölümünden ulaşabilirsiniz.

Özer, üst düzey yönetici ve karar verici-sözcü üzerinde yoğunlaştırdığı iletişim ve içerik danışmanlık çalışmalarını daha geniş kitlelere yaymak üzere, iletişim ekipleri için özel kurgu oluşturdu: İndeks Akademi. Uzman iletişimcilerden oluşan zengin bir kadroyla çalışmalar yapıyor. İndeks Akademi eğitimlerinde, medyaya dair bilinmeyenler, iletişimin püf noktaları, etkili içerik üretim teknikleri gibi konuları ele alıyor.

Özer, İndeks İçerik İletişim Danışmanlık şemsiyesi altında farklı iletişim çalışmaları da yürütüyor:

İçerik Fabrikası sıradışı bir içerik üretim sistemi ve yazar-editör portfolyosu sunarken bu şemsiyede Türkiye’nin en büyük konuşmacı ajansı faaliyet gösteriyor: İndeks Konuşmacı Ajansı.