Güncel Yazılarım — 17 Mayıs 2010
Sosyal medya kullanım anketi

Şirketlerin ve çalışanların sosyal medya kullanımı hakkında iki ayrı araştırma yapıyoruz. Aşağıda linklerini vereceğim iki anketten size uygun olan birine birkaç dakikanızı ayırırsanız çok müteşekkir olurum:

Anket 1: Türkiye’de İş Dünyası Sosyal Medya Tüketimi Anketi

Bu anketin amacı Türkiye’de iş dünyasında çalışan insanların sosyal medyayı nasıl tükettiklerini öğrenmek. Dolayısıyla çalışanlara yönelik bir anket.

Ankete bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Anket 2: Türkiye’de Şirketler Sosyal Medyayı Nasıl Kullanıyor?

Bu anketin amacı Türkiye’deki şirketlerin sosyal medyayı nasıl kullandığını ölçmek. Dolayısıyla bu anket kurumsal iletişim yöneticileri ya da şirketlerin iletişim ve sosyal medya stratejilerini yürüten kişiler.

Ankete bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Anketler sonuçlandığı zaman elde ettiğimiz bilgileri buradan ve kurumsal internet sitemizden duyuracağız. Şimdiden teşekkürler.

Benzer Yazılar

Share

Yazının Sahibi Hakkında

Yaprak Özer, Dünya Ekonomik Forumu tarafından 2003 yılı Yarının 100 Lideri arasına seçildi. KISA ÖZGEÇMİŞ: İlk ve orta eğitimini ABD ve İtalya’da tamamladı. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi’nde iletişim üzerine aldı ve Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi’nde yüksek lisans, yine aynı bölümde doktora çalışması yaptı. Basın sektörüne, Güneş ve Cumhuriyet gibi günlük gazetelerde dış politika ve serbest muhabirlik yaparak adım attı. Daha sonra, Hürriyet Dergi Grubu bünyesindeki Ekonomist ve Capital dergilerinin yöneticiliğinde bulundu. Türkiye'nin ilk yönetim bilimi ve insan kaynakları yayını olan Kariyer Dünyası adlı aylık ekonomi dergisini çıkardı. Hürriyet Gazetesi’ne bağlı Sektör Gazeteleri ile İnsan Kaynakları Gazetesi’nin yönetmenliğini üstlendi. Hürriyet İnsan Kaynakları Gazetesi’nde, Platin Dergisi, Sabah ve Milliyet Gazetelerinde köşe yazıları yazdı. ABD’de, en büyük tirajlı yerel günlük gazete The Tennessean ve USA Today gazetesinin Washington merkezinde gazetecilik yaptı. TRT 2’de beş yıl süreyle önce "Birebir Ekonomi" ardından "Kariyer Dünyası" adlı yönetim bilimi ve insan kaynakları programını hazırlayıp sundu. CNN Türk’te “İş Görüşmesi” adlı ekonomi/insankaynakları programı ile aynı kanalda çeşitli eğitim programları hazırlayıp sundu. Özer, Türkiye’nin ilk içerik yönetimi ve iletişim danışmanlık şirketi İNDEKS’i kurarak, uzman gazeteci ve araştırmacılardan oluşan ekibiyle görsel, yazılı, elektronik, dijital medyaya içerik çözümleri sunuyor; şirket ve kurumlara içerik üretimi, yönetimi hizmeti ve danışmanlığı veriyor. İndeks’in faaliyetleri hakkında detaylı bilgiyi http://indeksiletisim.com sitesinde bulabilirsiniz. Yaprak Özer şu anda Bilgi Üniversitesi e-MBA bölümünde "İnsan Kaynakları Yönetimi" dersi veriyor. TÜRKÇE YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Liderlik, Yönetim; Türkiye; Ne İş Olsa Yaparım Abi 2. İnsan Kaynaklarında Yeni Açılımlar; Ne Yalan Ama 3. Globalleşme ve Yeni Ekonomi; En Büyük Benim 4. Türkiye Geleceğini Arıyor; Adı İnsan

(0) Readers Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir